fbpx

Війна в Україні

Війна в Україні, розв’язана російською федерацією, буквально стерла з лиця землі десятки українських міст і сіл.

Війна в Україні, розв’язана російською федерацією, буквально стерла з лиця землі десятки українських міст і сіл. Війна – це сотні зруйнованих чи пошкоджених житлових будинків, лікарень, закладів освіти, об’єктів культурно-історичної спадщини та інфраструктури. Війна – це про долі людей, життя яких змінилося назавжди.

Від обстрілів і бомбардувань українських міст і сіл мільйони людей змушені були тікати з своїх домівок. Переважна більшість знайшла прихисток в західних областях України. Це переважно орендовані помешкання або нежитлові приміщення державної чи комунальної власності не пристосовані для тривалого проживання. Спрогнозувати день, коли настане перемога українського народу у цій кривавій війні сьогодні не береться ніхто. Та й відбудова зруйнованих міст потребує значного часу.
Більшість внутрішньо переміщених осіб ще на довго залишиться проживати далеко від рідної землі, в тому числі на теренах карпатського краю. Сьогодні кількість ВПО у Вигодській громаді складає близько 2,5 тисячі людей і ще понад 4,5 тисячі у сусідній Долинській громаді. Вільного житлового фонду в громадах немає, а довготермінова оренда потребує значних фінансових затрат. Особливо чутливими до таких проблем є жінки з дітьми, чиї фінансові можливості є недостатніми.
Єдиним виходом для допомоги внутрішньо переміщеним особам є створення соціального житла.

Благодійний Фонд «Вигодський край» ініціює проєкт із створення соціального житла в центрі смт. Вигода Івано-Франківської області шляхом переобладнання нежитлових приміщень площею 5000 кв.м. у житлові. Метою проєкту є забезпечення 250 внутрішньо переміщених осіб, які втратили житло внаслідок війни в Україні, безоплатним житлом на тривалий термін. Для реалізації цього є всі передумови, наявне велике вільне приміщення, що може бути переобладнане під житло, розуміння проблеми зі сторони органів місцевої влади та інституційна його підтримка.
Ми також чітко усвідомлюємо свій обов’язок допомогти людям, які залишилися без власного житла, в облаштуванні побуту та створенні нормальних умов для проживання.

Детальніше про проєкт >>>