fbpx

Проєкт “Крок до життя”

Окремі аспекти проєкту “Крок до життя”

“Освіта для життя”,- гасло сучасної освіти України, яка будує свою Європейську освіту, щоб нова молода людина оновленої України могла себе не тільки реалізувати, але й достойно жити. 

Крок до життя пробуємо зробити й ми через реалізацію проєкту “Stеp into life”, оскільки змінилися цілі в Україні і змінився наш світогляд.  “Школа має вчити вирішувати проблеми, а не давати кількість знань”. Саме тому фахівці нашого закладу включені до складу робочої групи, яка займається розробкою навчальних програм нового змісту, згідно наказу МОНУ №44 від 25.01.2015 року. Необхідною складовою цих програм є створення умов і надання можливостей дитині навчитися жити самостійно, раціонально вести господарство, економно і раціонально витрачати енергоресурси, сортувати сміття, доглядати за тваринами, досліджувати процес вирощування продуктів харчування аж до приготування з них їжі. Такі навчальні завдання запропоновані нами у курсі навчальних предметів корекційно-розвиткового циклу: “соціально-побутове орієнтування”, “соціально-побутова адаптація”, “корекція розвитку”. Ці особливоскладні завдання для незрячої і слабозорої молодої людини, яка після закінчення навчально-реабілітаційного центру постає перед вибором самостійного життя і обрання професії, дає можливість розв’язати запропонований до Вашої уваги проєкт.

Інформаційно-аналітичний звіт

першого етапу впровадження соціального проєкту «Step into life»

         Проєкт реалізовується Вигодським навчально-реабілітаційним центром за сприяння благодійного фонду «Вигодський край» та фінансової підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини.

         Метою проєкту є створення лабораторії соціально-побутового орієнтування для самостійного проживання, ведення домогосподарства, соціальної адаптації, вироблення життєвих компетенцій у сліпих випускників центру.

         Завдання проєкту:

– дати можливість учням Вигодського навчально-реабілітаційного центру розвинути навики організації свого життєвого простору щоб в подальшому могти реалізувати себе, як особистість в соціумі;

– навчити учасників проєкту (учнів) самостійному проживанню через організацію і розвиток побутових, організаторських, комунікативних та інших навиків, плануванню своєї щоденної діяльності, виконанню обов’язків з дотримання житлового приміщення у відповідному санітарно-гігієнічному стані, складати правильний раціон харчування так, щоб він не перевищував встановлений прожитковий мінімум, організовувати своє дозвілля, доглядати за собакою-поводирем.

– провести ремонтні роботи в лабораторії, її переобладнання під однокімнатну квартиру з усім облаштуванням для самостійного проживання незрячого випускника (випускниці) центру.

         Проєкт є постійно діючим.

         На першому етапі його впровадження було за грантові кошти проведено ремонтні роботи та переобладнано приміщення для самостійного проживання незрячого учня центру.

         На цьому етапі участь у проєкті взяли 5 випускників центру. Окрім поставлених цілей у навчанні учасників, організаторами та педагогами були виявлені сильні і слабкі сторони в процесі розвитку та виховання підростаючого покоління, його вміння та можливості соціалізації в навколишньому середовищі. Це дало можливість краще зрозуміти потреби учасників, переглянути програму навчального процесу, врахувати пропозиції самих учасників.

Учасники отримали можливість проаналізувати чого вони навчилися, зокрема щодо фінансових питань самостійно життя, самодисципліни та відповідальності.

Допоможіть поширити інформацію, поділившись своєю підтримкою з друзями та підписниками!

Останні події фонду

Світлана Ябчаник

Нам тут завжди раді

Після попереднього нашого посту у ФБ про допомогу стаціонарному відділенню територіального центру у с. Старий Мізунь відгукнулося багато бажаючих допомогти

далi »
Світлана Ябчаник

З любов’ю до людей

Сьогодні ми знову відвідали підопічних стаціонарного відділення територіального центру у селищі Вигода та привезли для них подарунки. Великий новий телевізор,

далi »
Світлана Ябчаник

Пам’ятаємо Героїв

Вони любили Україну і віддали своє життя за її незалежність. Пам’ять про чотирьох героїв з маленького села Пшеничник Вигодської ТГ

далi »